کلینیک تخصصی ترنم دکتر موحدین

درمان انوع بیماری های مرتبط با زخم پوست به صورت تخصصی

لایت تراپی

لایت تراپی یا نور درمانی شامل قرار گرفتن در معرض طول موج خاصی از نور با استفاده از دیودهای ساطع‌کننده نور که معمولاً با دستگاه‌های مختلف کنترل می‌شود، می‌باشد.

در مرکز ترمیم زخم ترنم از دستگاه بایوپترون Bioptron ساخت کشور سوئیس استفاده می‌شود.

سیستم نور درمانی بایوپترون یک وسیله پزشکی پرتو درمانی انحصاری است که در سطح جهان شناخته شده می‌باشد و دارای یک واحد نوری ویژه است که نوری را ساتع می‌کند که مشابه  بخشی از طیف نوری الکترومغناطیس است که بطور طبیعی توسط خورشید تولید می‌شود اما فاقد تشعشع ماوراء بنفش یا (UV) است.

این سیستم می‌تواند به روش طبیعی از طریق پشتیبانی، بازسازی و متعادل سازی قابلیت های بدن عمل کرده و بنابراین به بدن برای آزاد کردن پتانسیل التیام بخش خود کمک می‌کند. انرژی نوری به محض انتقال به بافت ها  فرآیند تحریک حیاتی را پیش می‌برد.

زمانی که نور بایوپترون بر روی پوست استفاده می‌شود ساختارها و سلول های داخل سلولی حساس به نور را تحریک می‌کند.

این فرآیند واکنش های زنجیره ای سلولی را آغاز کرده و واکنش های به اصطلاح پاسخ ثانویه را سبب می‌شود که نه تنها به محدوده پوستی مورد درمان محدود نمی‌شوند بلکه می‌توانند تمام بدن را در گیر کنند.

کاربرد های نور درمانی را در 4 دسته ی کلی می توان طبقه بندی نمود:

1- ترمیم زخم

2-تسکین درد

3- کاهش التهاب و تورم

4- تحریک سیستم ایمنی

در زمینه ی ترمیم زخم ها، تابش نور پلاریزه برای درمان زخم های شریانی مثل پای دیابتی و برگر، زخم های وریدی پا، زخم های بستر و همچنین سوختگی های درجه یک و دو بسیار سودمند بوده و بهترین حالت استفاده از این روش بصورت درمان کمکی در کنار پروتکل های درمانی کلاسیک است.

تعیین وقت لایت تراپی: 02147623737

5/5 - (5 امتیاز)
تماس 02147623737